Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FIRMA "DRAGON "oferuję do sprzedaży

 

EKO-GROSZEK  CZESKI  Z KOPALNI  MOST-KOMORANY

 

Eko-groszek jest produktem o wyjątkowych właściwościach ekologicznych. Potoczna nazwa tego węgla to młody węgiel kamienny, jego wygląd również jest zbliżony do węgla kamiennego. Ten najbardziej popularny węgiel z czeskiej kopalni Most – Komorany , dzięki bardzo niskiej zawartości popiołu jest najczęściej wykorzystywanym surowcem, który przystosowany  jest do wszystkich rodzajów pieców, zarówno standardowych jak i z podajnikami automatycznymi, również do tych na miał.

 

 

Dlaczego warto?

W chwili obecnej jest to najtańszy eko-groszek na polskim rynku. Cechuje go dobra wartość opałowa, duże ciepło spalania i mała zawartość popiołu. Ogromnym atutem tego węgla jest jego zerowa spiekalność.. Dzięki temu węgiel wypala się całkowicie, a popiół ma formę sypką co gwarantuje bezproblemową eksploatację wszelkich urządzeń grzewczych.

Niewątpliwie największym jego atutem jest cena, która w stosunku do jakości jest naprawdę bardzo dobra. Przy odpowiednio dobranych ustawieniach pieca, węgiel ten spala się wolno i daje dużo ciepła. Zużycie wówczas prawie nie różni się od droższych eko-groszków co znacznie redukuje koszty ogrzewania.

Dodatkową jego zaletą jest miękkość i możliwość przełamywania się, dzięki czemu nie zrywaślimaka mechanizmu podającego. Do niewątpliwych zalet tego materiału opałowego trzeba zaliczyć niską popielatość, która bezpośrednio pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania komory spalania, oszczędzając  tym samym nakład pracy i czasu osoby odpowiedzialnej za obsługę pieca. 

 

CENA    570zł/tonę

Eko-groszek  suchy workowany  po 25kg

 

 

Parametry EKOGROSZKU

Granulacja: 8-25mm

Wartość opałowa: 21,8 / MJ/kg/

Zawartość siarki: 0,8%

Zawartość popiołu: 9,7%

 

ZAPEWNIAMY  TRANSPORT

  


ZAPRASZAMY  - SPRAWDŹ NAS OSOBIŚCIE

 


SPRZEDAŻ:
drewna tarasowego
ekogroszku
grysu

Adres:
62-053 Pecna
ul. Słoneczna 10
firmadragon@wp.pl
tel. +48 504 392 493
tel. +48 513 122 807

Firma DRAGON
producent mebli tapicerowanych


Adres:
Kasprzak Beata
ul. Sowiniecka 45a
62-050 Mosina
firmadragon@wp.pl
tel. +48 504 392 493
tel. +48 513 122 807